Патронат над дитиною

Дата: 01.06.2021 09:43

Патронат над дитиною

В Україні запрацювала нова форма сімейного виховання – патронат над дитиною, яка передбачає  надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Ці питання врегульовані Законом України від 26.01.2016 року № 936-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми” та постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

Цими документами визначено:

А) порядок створення та діяльність сім'ї патронатного вихователя;

Б) влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя;

В) затверджений Типовий договір про патронат над дитиною;

Г) висвітлено Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини  в сім'ї патронатного вихователя.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
     Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Запрошуємо до співпраці всіх небайдужих жителів району, які мають бажання, сили та можливість взяти участь у  цій програмі.

За всіма консультаціями та роз?ясненнями звертайтесь до Служби у справах сім’ї та дітей Синюхино-Брідської сільської ради. За адресою м. Первомайськ, вул. Чкалова, 12, кабінет № 93.

Начальник Служи у справах сім’ї та

дітей Синюхино-Брідської сільської ради                                         Тетяна Осадча