Увага! Грип птиці

Дата: 16.12.2021 11:23

Епізоотична ситуація у світі щодо Пташиного грипу ускладнюється.

ГРИП ПТИЦІ – це інфекційне захворювання птиці, викликається вірусами грипу А. Вірус H5N1 – це підтип вірусу грипу A, який буває в основному у птахів, дуже заразний у птахів і може бути причиною їхньої смерті. Дикі мігруючі птахи є природним резервуаром для високо патогенних вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт.

Як поширюється пташиний грип серед птахів?
Інфіковані птахи поширюють вірус через свою слину, носові секрети і фекалії. Чутливі до інфекції птахи можуть бути інфіковані, коли вони контактують із зараженими виділеннями чи секретами. Свійські птахи можуть бути інфіковані через безпосередні контакти з інфікованими водоплавними птахами чи іншими інфікованими птахами, або через контакт із поверхнею, або з матеріалами (вода або корм), що були заражені вірусом.

Симптоми пташиного грипу у свійської птиці.
Інфекція серед свійської птиці може бути безсимптомною або викликати пригнічення, зменшення яйценесення та захворювання системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

Власники особистих селянських господарств що утримують птицю ЗОБОВ’ЯЗАНІ виконувати положення ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах (№100 від 19.12.2006);

НА ВИМОГУ СПЕЦІАЛІСТІВ ВЕТ. МЕДИЦИНИ НАДАВАТИ ДОСТУП ДО ДОМАШНЬОЇ ПТИЦІ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ КЛІНІЧНОГО ОГЛЯДУ ТА ВІДБОРУ ПРОБ ДЛЯ ЛАБОРАТОРНОГО КОНТРОЛЮ;

ВИКОНУВАТИ ВКАЗІВКИ СПЕЦІАЛІСТА ВЕТМЕДИЦИНИ ТА ПРОВОДИТИ ВЕТЕРИНАРНО САНІТАРНІ ЗАХОДИ З ПРОФІЛАКТИКИ ТА БОРОТЬБИ З ГРИПОМ ПТИЦІ;

ВИКОНУВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ, НАПРАВЛЕНИХ НА ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВИНИКНЕННЯ ГРИПУ ПТИЦІ ПЕРЕДБАЧЕНИХ ІНСТРУКЦІЄЮ;

ПОВІДОМЛЯТИ СПЕЦІАЛІСТІВ ВЕТ.МЕДИЦИНИ ПРО ВСІ ВИПАДКИ ЗАГИБЕЛІ ПТИЦІ АБО НЕВЛАСТИВУ ПОВЕДІНКУ звертатись до дільничних лікарів Первомайської районної державної лікарні ветеринарної медицини:

м. Первомайськ, пров. Спортивний, 8-а

7-51-67