День пам’яті жертв Голокосту
Будь-яке переслідування та знущання над людиною - злочин, а коли йде знищення людей за національною ознакою – це геноцид. Тотального винищення в роки Другої світової війни зазнали євреї та роми, яких розстрілювали та закатовували фашисти в концентраційних таборах. Голокосту - геноциду єврейської раси в роки Другої світової війни, піддалися понад 6 млн євреїв.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту був встановлений згідно резолюції 60/7 Генеральної Асамблеї ООН 1 листопада 2005 року і відзначається щорічно 27 січня. Ця дата обрана не випадково, адже саме 27 січня 1945 року Червона армія визволила перший і найбільший гітлерівський концтабір Аушвіц (польська назва - Освенцім), в якому за роки війни - з 41-го по 45-й - було вбито більше 1,4 млн осіб, з яких 1,1 млн були євреями.
В цей день по всій Україні та за її межами проводяться заходи з вшанування пам’яті безневинно закатованих фашистами представників єврейської нації. Особлива увага приділяється інформаційним заходам, які проводяться серед молоді. На території Синюхинобрідської територіальної громади з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту проведена в низка заходів навчальних закладах та закладах культури. В бібліотечних закладах оформдено виставки-реквієми «Голокост – трагедія всесвіту» та книжкові виставки – інсталяції «Скорботна свічка пам’яті святої», «Горить свіча і пам’ять полум’ям тремтить». По закладам ЗЗСО проведено історичні години та уроки пам’яті.
Засвоїти уроки історії – обов’язок теперішніх і прийдешніх поколінь. Маємо не лише пам’ятати про безневинні жертви минулого, але й об’єднати зусилля, щоб не допустити повторення трагедій, подібних Голокосту.
Схиляємо голови в пам’ять про безневинно закатованих жертв…