До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Дата: 17.05.2022 12:18

18 травня в Україні - День скорботи і пам’яті  депортації кримських татар радянською владою.

Депортація кримських татар була здійснена силами НКВС 18-21 травня 1944 року. Етнічну чистку було проведено за наказом Йосипа Сталіна і згідно з постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.

Усього за офіційними даними, було депортовано майже 200 тисяч кримських татар. За даними самоперепису кримських татар, йшлося про депортацію понад 400 тисяч людей. В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46% кримських татар.

«І хто б там що кому не говорив,

А згине зло і правда переможе!»

Ліна Костенко