ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ "Запитання- відповіді"

Дата: 02.09.2022 17:21

Запитання – відповіді

Запитуєте?: Чи можна, щоб заяву на призначення пенсії та всі необхідні документи за мене до органу Пенсійного фонду України подала моя донька?

Відповідаємо: Законодавством передбачено, що пенсії призначаються за особистим зверненням заявника або автоматично (без звернення) у визначених законом випадках.

У разі, якщо громадянин є, зокрема, недієздатним, або його дієздатність обмежена, то заява про призначення пенсії з необхідними документами подається законним представником.

Звернення щодо призначення пенсії можна подати, звернувшись до будь-якого сервісного центру Фонду, або дистанційно – через вебпортал електронних послуг Фонду.

Довідково: Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії визначено статтею 44 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Запитуєте?: У період дії воєнного стану ФОПам дозволили не сплачувати ЄСВ. Чи буде нараховуватись страховий стаж?

Відповідаємо: Якщо підприємець не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування СВ), він не набуває страхового стажу.

Довідково: Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, cтраховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.