Синюхинобрідська територіальна громада
Миколаївська область, Первомайський район

«Шкода здоров’ю від вживання тютюнових та нікотинових виробів

Дата: 06.12.2022 08:32
Кількість переглядів: 316

Фото без опису

Тютюнопаління спричиняє кожний п’ятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу: понад 7 із них – це активні курці і майже 1,2 млн – пасивні. Майже половина дітей у світі регулярно вдихає забруднене тютюновим димом повітря в громадських місцях, а 65 000 – помирають щороку від хвороб, пов’язаних із пасивним курінням.

         Загалом в Україні фактично кожен п’ятий українець щодня курить звичайні або електронні сигарети, що становить близько 7.2 млн дорослого населення.

         Слід пам’ятати-безпечного куріння не існує. Вейп шкідливий як для курця, так і для людей, які вдихають вторинний аерозоль. Згідно зі звітом NAP, пари вейпа містять нікотин, тверді частинки й летючі органічні сполуки в концентраціях, які перевищують рекомендовані рівні. Куріння є фактором ризику для будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів. Кожна десята смерть від хвороб серця спричинена ним. Куріння є одним із ключових факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту і хвороби периферичних судин.

         Не варто використовувати підміну понять та шукати інші способи кинути курити: електронні цигарки чи вироби з тютюну – все це негативно впливає на ваше здоров’я. Найкращий та єдиний спосіб – це відмовитися від куріння загалом, скільки б вам не було років.

Що таке електронні сигарети? А що про IQOS та glo?

         Згідно із законом, електронна сигарета - це виріб, який може бути використаний для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин. Вони можуть бути як одноразовими, так і багаторазовими.

         Окремим підкласом електронних сигарет вважаються пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згорання. До таких пристроїв належать системи нагрівання тютюну IQOS, glo та інші пристрої від менш відомих брендів. Згідно з новими положеннями, їх також заборонено курити у громадських місцях і приміщеннях, а також рекламувати.

         Проблема реклами сигарет, продажу сигарет неповнолітнім, а також куріння у громадських місцях чи закладах громадського харчування, досі є актуальною для нашого суспільства, тому для попередження куріння тютюнових виробів серед дітей і молоді та зменшення вживання тютюнових виробів громадянами з метою зниження ризику розвитку захворювань, втрати працездатності та їхньої передчасної смертності внаслідок куріння тютюнових виробів чи інших способів їх вживання, на законодавчому рівні прийнято Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (№ 2899-I). 

Новий закон покликаний захистити населення України від шкідливого впливу тютюнопаління.

         Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 1978-IX від 16.12.2021), який набрав чинності 11.07.2022 року запровадив важливу позицію – прирівнює електронні сигарети і засоби нагрівання до класичних сигарет, врегулював роботу суб’єктів господарювання практично всіх форм власності. Заборона на куріння тютюнових виробів, кальянів, електронних сигарет та ТВЕНів разом із пристроями для нагрівання тютюну діє у ліфтах і таксофонах, у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, у приміщеннях та на території навчальних закладів, у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту, у приміщеннях закладів ресторанного господарства, у приміщеннях об’єктів культурного призначення, у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування, у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян, у приміщеннях гуртожитків, на дитячих майданчиках, у місцях загального користування житлових будинків, у підземних переходах, у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі, на вокзалах та станціях, на зупинках громадського транспорту.

         Вживання тютюнових виробів є однією з основних причин передчасної смертності та один з основних факторів ризику виникнення неінфекційних захворювань. До них належать серцево-судинні хвороби, цукровий діабет, рак, хронічні обструктивні захворювання легень і розлади психічного здоров’я, які призводять до майже 84% усіх смертей в Україні. За даними Міністерства охорони здоров’я України, щороку 85 тисяч українців помирають від хвороб, спричинених курінням.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь