В Україні продовжено карантин через COVID-19 та затверджено нові протиепідемічні заходи у закладах освіти

Дата: 12.01.2023 11:45

Кабінетом Міністрів України ухвалено постанову від 23.12.2022р. №1423 про продовження дії карантину через COVID-19 та внесено зміни до розпорядження «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020р. №338 та постанови «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020р. №1236. Карантин в Україні продовжено до 30 квітня.

Також постановою Головного державного санітарного лікаря України від 28.11.2022р. №1 затверджено нові протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Основні вимоги до організації протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19 практично не змінились, проте слід зосередити увагу на деяких змінах:

• допуск до роботи персоналу закладів освіти рекомендовано здійснювати за умови використання засобів індивідуального захисту, незалежно від їх вакцинального статусу;
  • вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти наразі дозволяється без проведення термометрії;
  • під час пересування приміщеннями закладами освіти учасникам освітнього процесу рекомендовано використовувати захисні маски, а здобувачі освіти, які старші 12 років, повинні обов’язково використовувати індивідуальні засоби захисту при пересуванні приміщеннями закладу освіти, незалежно від їх вакцинального статусу;
  • працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок відповідно до нових вимог, не повинен бути забезпечений захисними окулярами або захисним щитком та одноразовими рукавичками;
  • організатор-перевізник може перевозити здобувачів освіти та працівників до закладу освіти без обмежень по кількості місць для сидіння.