Шановні жителі громади! 18 травня День української вишиванки.

Дата: 18.05.2023 11:40

Для українця вишиванка – це не просто народний одяг. Це національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці. Вишиванка – це український національний символ, як герб, гімн та прапор. Вона допомагає зберігати глибоке коріння української нації та нашу давню ідентичність.

Історія вишиванки сягає давніх часів трипільської цивілізації. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Навіть науковці визнають, що у вишивці зашифровано наш генетичний код.

Українська вишиванка – це символ єдності українці. Різноманітна у вишивці, але єдина за духом, українська вишита сорочка єднає українців від Галичини до Донбасу, від Волині до Криму.

Вишиванка – це також національний оберіг українців. Сьогодні українська вишиванка рятує життя Героїв сьогодення. Під військовою формою та бронежилетом вона відвертає ворожі кулі та осколки. Це не високі слова, українські жінки та матері наших Героїв дійсно кладуть у військовий наплічник вишиту власними руками сорочку. Кладуть прадавній оберіг.

То ж вдягайте вишивану на свято та у будній день. Бережіть свою душу та тіло!

Нехай вишитий на полотні український ген рятує українських Героїв від ворожих куль. Всім нам мирного неба, Перемоги!

Вітаю кожного українця з Днем вишиванки!

З повагою, сільський голова Олександр ЗУБКО