18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу та День вшанування пам’яті жертв депортації з Криму (1944)

Дата: 18.05.2023 09:43

Фото без описуФото без опису

У цей день 1944 року о 3 годині ранку розпочалася тотальна депортація кримських татар, яка тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).

За офіційними даними було депортовано 183 144 тисячі кримських татар; за татарськими джерелами – понад 400 тисяч, з яких упродовж першого півтора року померло близько 46% депортованих людей. В каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС. Людям на збори давалося від декількох хвилин до пів години, з собою дозволялося взяти особисті речі, провізію, посуд та побутовий інвентар. Зрозуміло, що більшість майна залишилася і була конфіскована державою. Переважна частина депортованих була направлена на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну.

«В Україні примусову депортацію кримськотатарського народу справедливо визнали геноцидом. Це наш спільний біль, наша спільна історія і сьогодні протистояння Росії, яка здійснює геноцид українського народу – це наша спільна війна.

У День скорботи і пам’яті жертв депортації

кримськотатарського народу схилімо голови, вшановуючи тих, хто загинув у ті страшні роки репресій.

Ми пам'ятаємо! Правда переможе! Крим - це Україна!

Сільський голова Олександр ЗУБКО