інформаційні матеріали Південного міжрегіонального управління Держпраці України

Дата: 22.05.2023 20:45

Питання працевлаштування вагітних жінок є дуже актуальною темою. Вагітність є особливим періодом у житті жінки, коли вона потребує особливого захисту та підтримки, включаючи захист її прав на робочому місці. В рамках рубрики #ЗАПИТАННЯ_ВІДПОВІДІ ми розгляємо наступне питання:

Роботодавець на співбесіді дізнався що претендентка на шостому місяці вагітності та відмовив у працевлаштуванні. Чи є правомірним така відмова?

Нормами чинного законодавства про працю визначені основні права та гарантії, надані жінкам при прийнятті на роботу, зокрема частиною 1 статті 184 Кодексу законів про працю України визначено, що забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю.

Слід зазначити, що при відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок роботодавець зобов’язаний повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.