"Обігрівай житло безпечно”

Дата: 17.10.2023 10:19

“Обігрівай житло безпечно”❗️ — миколаївські рятувальники нагадують правила пожежної безпеки час опалювального періоду

Вже незабаром через настання холодів стартуватиме опалювальний період. Для рятувальників, на жаль, це традиційно період підвищеної пожежної небезпеки. Тож, відсьогодні розпочинаємо інформаційну кампанію “Обігрівай житло безпечно”, в рамках якої регулярно будемо нагадувати громадянам про основні причини виникнення пожеж у житловому секторі взимку та розповідатимемо, як не допустити їх виникнення.

Сьогодні поговоримо про пічне опалення. Для початку наведемо статистику пожеж в житловому секторі за минулий опалювальний період (з 01.10.2022 по 01.04.2023), які виникли саме через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. Загалом за зазначений період на території Миколаївської області зареєстровано 714 пожеж, з них 95 — з даної причини. В результаті пожеж загинуло 5 людей, ще 5 — травмовано, вогнеборці врятували 5 громадян.

А тепер, розкажемо що слід робити та що категорично забороняється аби цьогорічний опалювальний сезон не мав таких наслідків.

Запам'ятайте:

Під час експлуатації пічного опалення НЕОБХІДНО✅:

1. перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону очищати димоходи та печі від сажі – не рідше одного разу на три місяці;

2. відстань від печі до меблів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м;

3. біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід обладнати металевий лист розміром не менше 0,5×0,7 м;

4. усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

5. печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій відповідно до вимог будівельних норм;

6. попіл й шлак, що видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця.

При користуванні печами ЗАБОРОНЕНО❌:

• розпалювати їх легкозаймистими та горючими рідинами;

• використовувати для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі;

• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

• проводити розпалення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки;

• здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

• виносити та викидати гаряче вугілля ближче 15 метрів від будівель;

• зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;

• використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;

• прокладати димоходи (борови) опалювальних печей по горючих основах;

• доручати розпалювання печі та нагляд за нею дітям.

Дотримуйтесь цих правил та опалювальний період пройде безпечно. Якщо пожежі все ж таки не вдалось уникнути телефонуйте на спецлінію 101.