Що таке "невидимі поранення"?

Дата: 28.11.2023 18:46

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: текст «тривожнсть, суёидальн думки, депреся це так званi̇ невидим поранення, якi̇ людина може отримати на фронто через: надмрний стрес; сильну втому; пережитий ризик загинути; сцени жорстокост.»

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: текст «вдновити ментальне здоров'я легше в оточенн рдних, друзв, колег. але вони мають пам'ятати: потрбен час пдтримка; якщо тривожн симптоми тривають 2-3 мсяци та ускладнюються не зволкайте, звернться до спецалста.»

На зображенні може бути: текст «часі подтримка коли вйськов повертаються до цивльного життя, можуть з'являтися тривожн ознаки "невидимих поранень>>: апатя, небажання сплкуватися, агреся. пам'ятайте, ui емоцё" адресован не вам. щоби здолати наслдки сильного стресу разом, так само дотримуйтеся трьох головний правил: не жалйте поважайте пдтримуйте»

На зображенні може бути: текст

Можливо, це зображення (текст)

На зображенні може бути: текст

Коли болить зуб, ми йдемо до стоматолога, коли хапає серце — до кардіолога. Коли після місяців сильного стресу поглинає тривога, вирують чи навпаки завмирають емоції, далеко не кожен готовий звернутися до фахівця з ментального здоров’я. Через стигму та хибні уявлення, «невидимі поранення» забирають сили навіть у найстійкіших.

Ветерани, психологи та волонтери, які цього року долучилися до лекторіїв Куражу, розповіли, що таке «невидимі поранення» та як підтримати військових.

☎️ У цьому пості ви також зможете знайти контакти фондів та організацій, які надають психологічну підтримку військовим, їхнім рідним та постраждалим від війни. Не зволікайте, якщо вам чи близькій людині необхідна допомога.

Нагадаємо, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» створена за ініціативою першої леді Олена Зеленська.