Найрозповсюдженіші схеми шахрайств та як не стати їхньою жертвою
Найрозповсюдженіші схеми шахрайств та як не стати їхньою жертвою – поради Поліція Миколаївської області
«Родич у біді»
Мета одна – вимагати гроші, які жертва, «рятуючи» родича, має переказати на банківський рахунок або віддати готівкою кур’єру.
Що робити
Не піддавайтесь емоціям. Шахраї - майстри психології. У жодному разі не панікуйте і не поспішайте виконувати умови аферистів.
Попросіть людину, яка вам телефонує, назвати ім’я вашого родича, місто, в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.
Спробуйте якнайшвидше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч, щоб спростувати те, про що вам повідомляє телефонний співбесідник.
Продаж дешевих товарів «з рук в руки»
Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари - будьте обережні. Це можуть бути шахраї! У такий спосіб вони намагаються дізнатися, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.
Що робити
Не впускайте у свій дім незнайомців.
Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам - це може відволікти афериста.
Завжди вимагайте документи та перевіряйте надану ними інформацію.
Ні в якому разі не повідомляйте незнайомцям інформацію про грошові кошти, які маєте вдома та не розказуйте де їх зберігаєте.
«Купівля в інтернеті»
Продавець ставить низьку ціну на товар, але просить обов’язкову предоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати в відділенні пошти. У таких випадках покупець, здійснивши оплату залишається з нічим.
Що робити
Остерігайтесь продавців, які пропонують товари за низькою ціною, але з частковою або повною предоплатою.
Для купівлі товарів в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості.
Якщо у вас виникла необхідність скористатися послугам невідомого раніше інтернет-магазину, обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з післяоплатою.
Для онлайн оплати інтернет-покупок використовуйте окремий банківський рахунок (карту).
У разі якщо ви стали жертвою аферистів, потрібно негайно звернутися до найближчого територіального відділення поліції або на спецлінію 102.