Найрозповсюдженіші схеми шахрайств та як не стати їхньою жертвою

Дата: 25.01.2024 12:58

Можливо, це малюнок: 1 особа

Найрозповсюдженіші схеми шахрайств та як не стати їхньою жертвою – поради Поліція Миколаївської області

▪️«Родич у біді»

Мета одна – вимагати гроші, які жертва, «рятуючи» родича, має переказати на банківський рахунок або віддати готівкою кур’єру.

Що робити❓

🔘Не піддавайтесь емоціям. Шахраї - майстри психології. У жодному разі не панікуйте і не поспішайте виконувати умови аферистів.

🔘Попросіть людину, яка вам телефонує, назвати ім’я вашого родича, місто, в якому він живе, описати його зовнішність і відповісти на запитання особистого характеру.

🔘Спробуйте якнайшвидше зателефонувати тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч, щоб спростувати те, про що вам повідомляє телефонний співбесідник.

▪️Продаж дешевих товарів «з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари - будьте обережні. Це можуть бути шахраї! У такий спосіб вони намагаються дізнатися, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Що робити❓

🔘Не впускайте у свій дім незнайомців.

🔘Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам - це може відволікти афериста.

🔘Завжди вимагайте документи та перевіряйте надану ними інформацію.

🔘Ні в якому разі не повідомляйте незнайомцям інформацію про грошові кошти, які маєте вдома та не розказуйте де їх зберігаєте.

▪️«Купівля в інтернеті»

Продавець ставить низьку ціну на товар, але просить обов’язкову предоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати в відділенні пошти. У таких випадках покупець, здійснивши оплату залишається з нічим.

Що робити❓

🔘Остерігайтесь продавців, які пропонують товари за низькою ціною, але з частковою або повною предоплатою.

🔘Для купівлі товарів в інтернеті краще використовувати перевірені інтернет-майданчики, адміністратори яких можуть гарантувати вам повернення коштів у разі, якщо товар не буде відправлено або він буде неналежної якості.

🔘Якщо у вас виникла необхідність скористатися послугам невідомого раніше інтернет-магазину, обов’язково вивчіть відгуки про продавця та купуйте товари з післяоплатою.

🔘Для онлайн оплати інтернет-покупок використовуйте окремий банківський рахунок (карту).

У разі якщо ви стали жертвою аферистів, потрібно негайно звернутися до найближчого територіального відділення поліції або ‼️ на спецлінію 102.