Синюхинобрідська територіальна громада
Миколаївська область, Первомайський район

Виявлення залишків інсектициду – форметанату – в болгарському перці

Дата: 03.04.2024 16:56
Кількість переглядів: 73

   Фото без опису

  Первомайським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області отримано лист Держпродспоживслужби від 28.03.2024 № 11.1.3-21/6261 щодо інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 27 березня 2024 року № 2024.2121-fup4 (далі - повідомлення RASFF).                                                                                               Відповідно до повідомлення RASFF виявлено форметанат в болгарському перці, походженням з Йорданії (виробник: JORDANIANPALESTINIAN AGRICULTURAL PRODUCTS MARKETING COMPANY), що експортувався з Польщі (оптовик: VITA FRUIT sp.z.o.o, Przeworsk) до України (отримувач: ТОВ «МОДЕНА УКРАЇНА», вул. Кільченська 5, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., 49000).

         Довідково: Форметанат – це інсектицид та акарицид, який використовують для обробки насіння та деяких фруктів, у тому числі, цитрусових, персиків та нектаринів, груш та яблук, а також овочів. Хімічно він відноситься до карбаматів . Крім того, у формітанату є ще одна активна група: формамідінова. Це зумовлює силу його на комах. Форметанат входить до складу таких пестицидів як Дикарзол.

          В організм людини та тварин формітанат може потрапляти з їжею, водою, а також при вдиханні. Для гострого отруєння формітанатом характерні нудота та блювання, біль у животі, слинотеча, діарея, підвищена пітливість, а також порушення зору, слабкість, утруднення дихання, підвищення артеріального тиску. При тяжких отруєннях спостерігаються судоми, постраждалий може впасти в кому. Цей нейромедіатор бере участь у передачі сигналу від нервів до м'язів, а також у центральній нервовій системі. Його надлишок в організмі призводить до порушення роботи нейронів. Форметанат не виявляє канцерогенних властивостей. 

Форметанат рухливий у грунті і здатний вимиватися із нього зі стоком води. Період напіврозпаду цього інсектициду у воді коливається від 45 до 45 діб і залежить від кислотності води. Руйнується він переважно внаслідок гідролізу. В даний час вважається, що формітанат не здатний до біоакумуляції. Форметанат високо токсичний для бджіл та їх личинок. У високих дозах та при хронічному надходженні в організм він призводить до їхньої загибелі. У менших кількостях формітанат призводить до зміни активності деяких ферментів. Крім цього, формітанат високо токсичний для птахів, у тому числі водоплавних.

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи. Про факти виявлення даного харчового продукту в обігу, зазначеного експортера повідомляйте Первомайське районне управління  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. М. Демченко, 8в на електронну адресу prv_vetmed@ukr.net


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь