Як запобігти захворюванню на сальмонельоз
Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області попереджає про те, що кишкові інфекції мають сезонні коливання, тому в теплу пору року найчастіше спостерігаються епідеміологічні спалахи. Одним з небезпечних інфекційних захворювань вважається сальмонельоз.
Сальмонельоз – це гостре кишкове інфекційне захворювання, збудником якого є бактерії роду Salmonella, що вражають переважно травну систему людини.бактерії роду Salmonella, що вражають переважно травну систему людини.
Найчастіше сальмонельоз у людей виникає в результаті споживання зараженого м’яса, риби, птиці, яєць, молока. Рідше хвороба передається від людини до людини через брудні руки або предмети побуту. Оскільки бактерії роду Salmonella досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля, для їх знищення необхідна тривала термічна обробка.
Інфікування продуктів харчування відбувається при контакті сирих та готових продуктів, під час їх зберігання та транспортування, при використанні спільного кухонного приладдя.
Сальмонельоз є одним із видів харчового отруєння і самостійно його діагностувати майже неможливо. Тому при появі будь-яких симптомів отруєння необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Хворобу легше попередити, ніж потім лікуватися!
Будь яка профілактика краща за лікування, тому для запобігання захворювання на сальмонельоз пропонуємо дотримуватись таких правил:
необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, ретельно мити руки з милом;
- сирі продукти тваринного походження слід відразу після покупки покласти в холодильник і зберігати їх окремо від готових страв;
- яйця перед приготуванням слід ретельно вимити;
- страви з сирих яєць краще вжити одразу після приготування;
- розморожувати м’ясо і рибу слід в холодильнику;
- при приготуванні страв із м’яса або риби, не торкайтеся до інших продуктів;
- страви з м’яса і птиці необхідно вживати тільки після термічної обробки;
- страви, до яких додають молоко або яєчний жовток, необхідно додатково проварити;
- для сирих продуктів використовувати окремий посуд та приладдя, який після використання обдавати окропом;
- для м’яса і риби краще виділити окремий ніж і окрему кухонну дошку, або хоча б обдати кухонний інвентар окропом після обробки зазначених продуктів;
- дотримуватись на кухні чистоти, своєчасно прибирати сміття, харчові відходи, не допускати появи мух, тарганів і гризунів;
- не допускати змішування свіжо приготовленої страви із її залишками попереднього дня;
- не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі;
- під час поїздок не споживати продукти, що швидко псуються: салати зі сметаною або майонезом, кондитерські вироби з кремом, м’ясні та рибні вироби домашнього приготування;
- вживати лише безпечну воду (бутильовану або охолоджену кип’ячену воду).
Не порушуйте цих правил! Виконати їх легше, ніж потім лікуватися! Бережіть себе та своїх близьких!